مجله گردشگری مهام

فرانسه

فرانسه:
فرانسه با عنوان رسمی جمهوری فرانسه (به فرانسوی: République française) یکی از کشورهای واقع شده در اروپای غربی می‌باشد که دارای منطقه‌ها و قلمروهای آنسوی دریاهای زیادی نیز هست. فرانسه یکی از سه کشوری است که دارای سواحلی هم در دریای مدیترانه و نیز اقیانوس اطلس می‌باشد (دو کشور دیگر عبارتند از اسپانیا و مراکش). به دلیل شکل نقشهٔ این کشور، در زبان فرانسوی به آن لقب l’Hexagone (معنی: شش‌ضلعی) داده‌اند.

بر پایه مساحت، فرانسه کمابیش اندازهٔ افغانستان است و بزرگ‌ترین کشور اروپای غربی و اتحادیه اروپا و همچنین سومین کشور بزرگ در همه قاره اروپا به‌شمار می‌آید. جمعیت فرانسه در حال عبور از مرز ۶۷ میلیون تَن است که با این شمار، فرانسه در رتبه دومین کشور پرجمعیت پس از آلمان در اتحادیه اروپا قرار می‌گیرد. مرکز فرانسه، شهر پاریس است. پاریس بزرگ‌ترین شهر این کشور و مرکز اصلی تجارت و فرهنگ فرانسه است. قانون اساسی فرانسه برپایه یک همه‌پرسی در ۴ اکتبر ۱۹۵۸ به رسمیت رسیده‌است. این قانون تأکید بر ایجاد کشوری سکولار و دموکرات دارد که مردم در آن، حق حاکمیت را ایجاد می‌کنند. اعلامیهٔ حقوق انسان و شهروند که در انقلاب فرانسه تدوین شد و در نوع خود یکی از نخستین سندهای تاریخی در این زمینه به‌شمار می‌آید، به گونه‌ای بیانگر باورهای این کشور است.

فرانسه در سال ۲۰۱۳ با ۸۴٫۷ میلیون گردشگر خارجی محبوب‌ترین مقصد گردشگری جهان و سومین کشور پر درآمد گردشگری لقب گرفت. هزینه‌هایی بیشتر گردشگران در فرانسه کمتر از نیمی از هزینه‌های آنها در ایالات متحده می‌باشد.

فرانسه دارای ۳۷ جاذبه گردشگری ثبت شده در فهرست میراث جهانی یونسکو می‌باشد. امکانات بالای شهرهای فرهنگی (پاریس، تولوز، استراسبورگ، بوردو، لیون)، ساحل دریا، پیست اسکی و مناطق روستایی باعث جذب گردشگران شده و استفاده از زیبایی و آرامش طبیعت گردی در فرانسه را لذت بخش می‌کند. روستاهای کوچک و زیبا و روستاهای تاریخی که در طرح «زیباترین روستاهای فرانسه» هستند ونیز «باغهای سرشناس» که بیش از دویست عدد از این باغها توسط وزارت فرهنگ فرانسه طبقه‌بندی شده است.

در سال ۲۰۱۲، سفر و گردشگری به طور مستقیم توانست ۷۷٫۷ میلیارد یورو به تولید ناخالص داخلی فرانسه کمک کند، که ۳۰ درصد از آن مربوط به بازدید کنندگان بین‌المللی و ۷۰درصد از گردشگری داخلی بدست آمده است. این مبلغ ۹٫۷ درصد از تولید ناخالص داخلی فرانسه را شامل می‌شود و باعث حمایت از ۲٫۹ میلیون شغل (۱۰٫۹ درصد از اشتغال) در فرانسه می‌شود.گردشگری به طور قابل توجهی به تراز پرداخت‌های فرانسه نیز کمک می‌کند.

جغرافیایی به وسعت فرانسه

کشور فرانسه در همسایگی ایتالیا، آلمان و اسپانیا؛ یکی از قدرتمندترین کشورها در زمینه جذب گردشگر است.بیشتر جمعیت این کشور را مسیحیان کاتولیک تشکیل می دهند و دارای اقلیت های مسیحی پروتستان، مسلمان و یهود نیز هستند.
آب و هوای مدیترانه ای، جاذبه های بی شمار فرهنگی و تاریخی این کشور باعث جذب گردشگران از سراسر دنیا می شود.

آب و هوا
بخش‌های شمالی و شمال شرقی فرانسه دارای آب‌وهوای معتدل است. بخشهای جنوبی نیز آب‌وهوای مدیترانه‌ای دارند. بخش‌های غربی فرانسه دارای اقلیم اقیانوسی است که یعنی این مناطق دارای میزان بارش بالایی بوده و زمستان‌هایی معتدل و تابستان‌هایی گرم را تجربه می‌کنند. سایر مناطق نیز معمولاً از تابستان‌هایی گرم و گاهی طوفانی و زمستان‌هایی سرد برخوردارند.
در نزدیک منطقه آلپ، گردشگران دو نوع فصل را تجربه می کنند، زمستان و تابستان!
رشته کوههای پوشیده از برف آلپ همیشه گردشگران علاقه مند به ورزش های زمستانی ، کوهنوردی، یخ نوردی، اسکی روی برف را به سمت خود می کشاند. مناطق مناسب ورزش های زمستانی فرانسه در عین زیبایی گران قیمت هستند.

جزیره مونت سنت میشل

مونت سنت میشل ( Mont Saint-Michel ) یک جزیره جزر و مدی صخره ای در منطقه نرماندی ( Normandy ) کشور فرانسه است. این جزیره در ساحل شمال غربی فرانسه و در دهانه رودخانه Couesnon قرار دارد. جزیره مونت سنت میشل حدود ۹۲ متر بالاتر از سطح دریا است ،که به هنگام مد تقریبا به کلی از خشکی جدا می شود. ارتباط آن با ساحل فقط از طریق یک جاده آب گذر است که در دهه ۱۸۸۰ ساخته شده است. این ساختار نمونه های بسیار ریز معماری گوتیک می باشد و از گرانیت خالص ساخته شده است. در سال ۲۰۰۹ جزیره مونت سنت میشل ۴۴ نفر جمعیت داشته است که این جمعیت در سال ۱۸۵۴ حدود ۱۸۲ نفر بوده است. ترکیب ساختاری شهر نمونه جامعه فئودالی که آن را ساخته است. در بالای شهر کلیسا و صومعه، در زیر این سالن های بزرگ فروشگاهها و خانه ها، در پایین و خارج از دیوارها خانه های ماهیگیران و کشاورزان قرار گرفته است. مونت سنت میشل که یکی از زیباترین اماکن توریستی فرانسه محسوب میشود هر ساله حدود سه میلیون نفر بیننده دارد. جزیره مونت سنت میشل در سال ۱۹۷۹ به فهرست میراث جهانی یونسکو پیوست. بخشی از مونت سنت میشل در اوایل قرن نوزدهم به زندان تبدیل شد که در سال ۱۸۶۳ با تلاش افرادی چون ویکتور هوگو به عنوان یک بنای تاریخی و گنج معماری ملی حفظ شد. امروزه این بنا نه تنها همه ساله جهانگردان بی شماری را به خود جلب میکند، بلکه محل عبادت هم به شمار می آید.

فرانسه را به چه عنوان می شناسید؟

فرانسه، کشور منحصر به فرد در هر عرصه
پایتخت فرهنگی اروپا
کشور بازیگران مشهور تئاتر و سینما
کشوری برای خلق لحظات رمانتیک
کشور غذاهای لذیذ و رستوران های مشهور ستاره دار
کشور ناپلئون بُناپارت و جنگ هایش
کشور موزه های متنوع و بی نظیر و اسرار کُد دانوینچی و موزه لوور
کشور جایزه نوبل
کشور شاعران و نویسندگان مشهوری چون الکساندر دوما، ویکتورهوگو، ژول ورن و گوستاو
مسابقات تور دوفرانس با صد سال قدمت
کشور باغ موزه های سرسبز و کوه های پوشیده از برف آلپ
فرانسه با کلکسیونی از زیبایی های منحصر به فرد خودش منتظر گردشگران با علایق و نیازهای خاص و متنوع است.
شما فقط باید انتخاب کنید !
و سپس سفر هیجان انگیز خود را با تور فرانسه آغاز کنید .

بهترین زمان سفر به فرانسه
فرانسه افرادی را به سمت خود می کِشد که در انتخاب مقصد خود برای گردشگری بین سنت و مدرنیه؛ هیجان و آرامش؛ هنر و تاریخ؛ طبیعت و یا ساخته های دست بشر یکی را برای بازدید انتخاب کنند.
انتخاب زمان مناسب برای بازدید از فرانسه به علاقه شما بستگی دارد، زیرا در تمام طول سال تور فرانسه برگزار میشود اما پیشنهاد خاص ما برای یک ایرانی که علاقه مند به تاریخ و طبیعت با هم است، فصل پاییز و بهار، فصل شکوفه ها و گل ها و مناظر رنگانگ، می باشد.

غذای فرانسوی، طعمی که هرگز فراموش نخواهید کرد
غذا نقش مهمی در زندگی مردم فرانسه داردبه طوری که فرانسه را مهد آشپزهای حرفه ای و غذاهای خوشمزه می نامند. سبک منحصر به فرد فرانسوی ها، تزیین فوق العاده به همراه طمع آفرینی های منحصر به فرد و جدید، دقت زیاد در طبخ غذا؛ از ویژگی های این کشور است.
هر ناحیه از این کشور سبک مختص به خود را برای تهیه غذا دارد و همین مساله باعث ایجاد کلکسیونی از طمع ها و طرح ها در لیست منوی غذای فرانسوی می شود.
آشپزی فرانسه در تمام دنیا مشهور و زبانزد است. انواع پنیر یکی از مهم‌ترین بخش‌های آشپزی این کشور را تشکیل می‌دهد. البته تا قبل از قرن هفدهم میلادی، آشپزی این کشور تحت تاثیر آشپزی ایتالیایی بود اما بعد از آن، با تلاش سرآشپزان فرانسوی، آشپزی کلاسیک این کشورشکل گرفت و گسترش پیدا کرد.

اگر دیدید که یک آشپز فرانسوی برای پخت غذا ساعت ها زمان می گذارد خیلی تعجب نکنید. در واقع او دارد بهترین لحظات خود را سپری می کند و حس هنرمندی دارد که منتظر است اثرش تمام شود و آن را در معرض دید بقیه بگذارد!
زیرا معتقدند زمانی که صرف غذا خوردن میکنند جز عمرشان حساب نمیشود پس نهایت استفاده را از این زمان میکنند و از غذا خوردن لذت می برند.
از جمله معروف ترین غذاهای فرانسوی می توان به موس شکلاتی خوشمزه اشاره کرد که طرافداران خاص خود را در سراسر دنیا دارد.
از جمله معروف ترین غذاهای فرانسوی می توان به موس شکلاتی خوشمزه اشاره کرد که طرافداران خاص خود را در سراسر دنیا دارد.
وراک مرغ و قارچ(Coq au vin) و پنکیک (Crêpes) و نان مشهور و خوشمزه باگت که یک برند جهانی برای فرانسه است و در سراسر دنیا استفاده می شود.
حتما از غذاهای فرانسوی امتحان کنید مطمئن باشید که از طمع غذاها شگفت زده خواهید شد و این به یکی از مهمترین خاطرات سفر شما تبدیل خواهد شد. البته انعام دادن در رستوران ها و هتل ها فراموش نشود!

امروزه آشپزی فرانسه جزو برترین متدهای آشپزی در دنیا است. بسیاری از غذاها و دسرهای فرانسوی در سراسر دنیا تهیه می‌شوند و در بسیاری از شهرهای بزرگ دنیا، رستوران فرانسوی وجود دارد. گردشگری غذایی یکی از مهم‌ترین عناصر گردشگری فرانسه است. رستوران‌های فوق‌العاده‌ای در این شهر وجود دارد که همگی شهرت جهانی دارند.

در نوامبر سال ۲۰۱۰، آشپزی فرانسوی در فهرست میراث فرهنگی ناملموس یونسکو قرار گرفت. در ادامه با چند مورد از غذاهای فرانسوی آشنا می‌شویم که بد نیست در سفر به پاریس، حتما حداقل یکی از آنها را امتحان کنید.

از معروف ترین خوردنی های فرانسه

راتاتویی (Ratatouille)
این غذای فرانسوی مشهور از نواحی جنوبی فرانسه نشات گرفته است. این غذا در واقع نوعی خوراک سبزیجات است که گاهی به عنوان غذای اصلی و گاهی به عنوان ساید دیش سرو می‌شود.

ماکارون

ماکارون یکی از شیرینی‌های لذیذ فرانسوی است که ظاهری متفاوت و زیبا دارد. این شیرینی از دو پوسته‌ی مرنگ بادام تهیه می‌شود و بین آن باتر کریم یا گاناش قرار می‌دهند. این شیرینی‌ را با طعم‌ها و رنگ‌های مختلف آماده می‌کنند. رنگ‌های روشن و زیبای این شرینی بسیار دلنشین و اشتهابرانگیز است. ماکارون، شیرینی حساسی است. حتما آن را از جای معتبر خریداری کنید.

کرواسان
از شیرینی‌های محبوب فرانسوی است که در همه‌ی نانوایی‌ها و قنادی‌ها پیدا می‌شود و ظاهر خاصی دارد. البته این روزها نانوایی‌ها خمیر آماده و فریز شده‌ی آن را نگه‌داری می‌کنند و دیگر از ابتدا خودشان این شیرینی لذیذ را آماده نمی‌کنند. با این حال، بد نیست که در سفر به پاریس به یک کافه یا قنادی سر بزنید و طعم این شیرینی را امتحان کنید.


مردمی که به اصالتشان اهمیت می دهند
فرانسوی ها مردمانی مبادی آداب اجتماعی و خون گرم هستند. آنها از تکان دادن دست برای سلام کردن استفاده می کنند و همان طور که می دانید از کلمه معروف “Bonjour” برای سلام کردن و از کلمه “Au revoir” برای خداحافظی کردن استفاده می کنند.
مردمان فرانسه به زبان خود تعصب دارند و سعی می کنند در صحبت کردن از کلمات زبان دیگر کمتر استفاده کنند. رفتار اجتماعی مردم فرانسه با رفتار دوستانه و شخصی شان بسیار متفاوت است. آنها فقط اعضای خانواده و دوستان بسیار نزدیک خود را به اسم کوچک صدا می زنند.
هر عضو خانواده فرانسوی وظیفه خاص خود را دارد و در تامین مخارج کمک می کند.
در فرانسه مانند هر کشور با تمدن دیگری احترام به بزرگتر ها و صاحب منصبان بسیار رایج است. حتما یادتان باشد برای صدا کردن خانم ها از کلمه “مادام یا مادمازل” و برای اقابون از پیشوند” موسیو” استفاده کنید.
اگر در فرانسه به میهمانی شام دعوت شدید، حتما به خاطر داشته باشید که سر وقت در محل حاضر شوید. سعی کنید بهترین لباس خود را بپوشید و حتما دسته گلی برای آنها بفرستید. البته حواستان باشد که تعداد شاخه ها به ۱۳ عدد نرسد زیرا آنها عدد ۱۳ را دوست ندارند!!

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *