تورهای تفریحی و خانوادگی

کارنوال ونیز


*امکان حضور و شرکت در کارنوال ونیز توسط گروه تخصصی مهام*

کارنوال ونیز
زمان برگزاری: ۰۷-۲۴ بهمن ۱۳۹۶
ونیز،ایتالیا
مکان برگزاری: میدان سن مارکو

کارناوال ونیز یکی از معروف ترین فستیوال های ایتالیاست. شهرت این کارنیوال به دلیل مراسم منحصر به فردی که در سطح شهر برگزار می کند می باشد. مردم شهر لباس های سنتی و رنگارنگ پوشیده و ماسک می زنند. در طول این فستیوال قایق ها در سطح شهر پخش هستند، مردم در میدان Saint Mark ماسک می زنند و در روز آخر آتش بازی برگزار می شود.

این کارناوال که در ابتدا فستیوالی برای پیش از شروع دوره روزه داری بود، به معنای “خداحافظی با گوشت” است و در سراسر ایتالیا و مخصوصا در ونیزجشن گرفته می شود.
شاید ونیز در حال فرو رفتن در آب باشد، اما کارناوال ونیز حداقل صورت ظاهری خود را ارتقا می دهد. نکته جالب این است که فستیوال ونیز پر از نوستالژی، بعد از دو دهه مسکوت ماندن، مجددا از سر گرفته شده است. هزارتوی پر پیچ و خم خیابان های وینز، استعاره ای از ذهن، روح و هویت هستند و ماسک به چهره زدن نیز به تخیل و فانتزی و حتی تفکر و تامل فرصت ظهور می دهد.
در دنیای مدرن آواتارهای مجازی، کارناوال ونیز حقیقی تر، غنی تر و پر طنین تر از هر بازی کامپیوتری است. در حالیکه عده ای این کارناوال را فقط مجموعه ای از ماسک های تفننی و اشرافی بالماسکه
می دانند، می توان این کارناوال را رویدادی رمزآلود و سرشار از نیک بختی دید .این کارناوال برای افراد درون گرا با نگرش بصری سازماندهی شده است وشرکت در آن لزوما پرهزینه نیست.
شاید ماسک های بزرگ بالماسکه قیمت زیادی داشته باشند، ولی تنها چیزی که برای شرکت درکارناوال نیاز دارید یک ماسک و تصور و خیال رام نشده خودتان است.
با شرکت در این کارناوال می توانید روزها در خیابان های مه گرفته بگردید و از رمز و راز شخصیت های غول پیکر فراوانی که می بینید، شگفت زده شوید.

نوشته های مرتبط

1 فکر در مورد “ کارنوال ونیز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *