تورهای تفریحی و خانوادگی

کارنوال کلن


*امکان حضور و شرکت در کارنوال کلن توسط گروه تخصصی مهام*

کارنوال کلن
زمان برگزاری:۱۹-۲۴ بهمن ۱۳۹۶
کلن ، آلمان
مکان برگزاری:مکان های مختلف کلن

کارناوال کلن رویدادی سالانه به شمار می آید که هر سال در شهر کلن آلمان برگزار می شود .
این رویداد سالانه، یکی از بزرگترین کارناوال های در نوع خود محسوب می شود.
این کارناوال که به طور رسمی در ماه نوامبر آغاز می شود، هر سال در جشن وکارناوال خیابانی یک هفته ای ماه فوریه به اوج خود می رسد.
کارناوال کلن، یک جشن کارناوال آلمانی به شمار می آید که در روز”سه شنبه چرب” آغاز می شود و روز “چهارشنبه خاکستر” به پایان می رسد.
این رویداد یک هفته ای پر هیاهو و دیوانه کننده شبیهه کارناوال مشابه خود در ریو دو ژانیرو برزیل است. کارناوال کلن، یکی از بزرگترین جشن های خیابانی اروپا به شمار می آید و در روز دوشنبه
گل سرخ با برگزاری رژه ای با حضور بیش از ۱۳۰ گروه موسیقی و صدها اسب به اوج می رسد و بیش از یک میلیون بازدیدکننده را به این شهر جلب می نماید.
بازدیدکنندگان در این رویداد از این فرصت برخوردار می شوند تا در ضیافت ها شرکت کنند و نمایش های کمدی که به انتقاد از سنت ها و سیاست می پردازند، تماشا کنند.
تنوع فعالیت های این کارناوال در شهرکلن نشانگر آن است که این کارناوال، مخاطبینی از تمام طبقات اجتماعی و اقشار جامعه را جلب می نماید و جشنواره ای عامه پسند معتبری به شمار
می آید.
ویژگی بارز این کارناوال، تنوع برنامه ها و آزادی عمل مخاطبین آن است به طوری که هر کس
می تواندبه سبک و شیوه خاص خود از این کارناوال لذت ببرد.

 

برنامه های کارناوال کلن ۲۰۱۸:

 

روز کارناوال زنان:

صبح زود در این روز، چهره خیابان ها با حضور زنان که با لباس های مبدل به دفتر و محل کار خود یا فروشگاه ها می روند و از ساعت ۱۰ صبح همگی به سمت آلتر مارکت راهی می شوند، شاد و بانشاط به نظر می رسد. ساعت ۱۱:۱۱ صبح، کارناوال خیابانی با حضور سه شخصیت اصلی کارناوال: شاهزاده، دهقان و باکره رسماً در آلتر مارکت آغاز می شود. ساعت ۱۳:۳۰، نمایش تاریخی “Jan un Griet” در منطقه سورین شهر کلن برگزار می شود و با راهپیمایی دسته جمعی شرکت کنندگان به سمت آلتر مارکت به افتخار Jan von Werth (ژنرال سواره نظام جنگ سی ساله) و برای زنده نگهداشتن یاد او با اجرای رقص و موسیقی شاد، ادامه می یابد.

بعد از ظهر و عصر این روز: جشن های بالماسکه و ضیافت.

جمعه کارناوال:

صبح این روز اگر برای قدم زدن در سطح شهر بیرون بیایید، احتمالاً با “باقیمانده های” عجیب و غریب روز اول جشن تحت عنوان ‘Weiberfastnacht’ روبرو می شوید. تور شهر کلن همیشه ارزشمند است: سفرهای با کالسکه از شورای گردشگری کلن برگزار می شود..

عصر جمعه: جشن های بالماسکه و ضیافت.

شنبه کارناوال:

ساعت ۱۰:۳۰ صبح پس از صرف’Frühschoppen’ ، “نوشیدنی سنتی صبح زود کلن” باید به سمت ‘Funkenbiwak’ در شهر نویمارکت راهی شوید. شهر تا بعد از ظهر این روز مملو از میهمانان، چهره ها و شخصیت های کارناوال است.

در بعد از ظهر شنبه: ضیافت، ضیافت و باز هم ضیافت.

یکشنبه کارناوال:

رژه در مرکز شهر از ساعت ۱۰:۳۰ صبح: گروه های دانش آموزان مدرسه ای با لباس های مبدل و لباس های محلی در محله های شهر حاضر می شوند.

عصر یکشنبه: جشن های بالماسکه و ضیافت.

دوشنبه گل سرخ:

این کارناوال با رژه رسمی بزرگ به اوج خود می رسد. در این رژه تماشایی رنگارنگ بین شرکت کنندگان شیرینی، دسته های کوچک گل و شکلات پخش می شود و بیش از یک میلیون تماشاگر با لباس های مبدل در این رژه شرکت می کنند. تمام روز، صدای فریاد شرکت کنندگان در کارناوال در شهر طنین انداز می شود: “زنده باد کلن!”

نوشته های مرتبط

1 فکر در مورد “ کارنوال کلن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *