اقامت سرمایه گذاری

اقامت سرمایه‌گذاری اتریش

سرمایه‌گذاری‌های منفعل مانند سرمایه گذاری در اوراق قرضه دولتی و یا املاک و مستغلات برای برنامه شهروندی واجد شرایط برای کشور اتریش نیست. برای مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه‌گذاری حداقل مبلغی تعریف نشده است، اما به طور کلی مبلغی حداقل حدود ۲،۰۰۰،۰۰۰ یورو برای تأیید درخواست مورد نیاز است.

شرایط مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری

جهت مهاجرت به اتریش هر ساله میلیون‌ها گردشگر به این کشور می‌آیند، تا میراث غنی این کشور را تجربه کنند، برای اسکی کردن یا کوهنوردی از رشته کوه‌های بی نظیر آلپ و شرکت در جشنواره‌ها و نمایشگاه هایی که فرهنگ، ادبیات، هنر و موسیقی خاص ملت اتریش را نشان می دهند. اتریش، در وسط اروپا در نزدیکی جمهوری چک، آلمان، مجارستان، اسلواکی، ایتالیا و سوئیس واقع شده است. اتریش همچنین مقصدی محبوب برای سرمایه‌گذاران خارجی است، زیرا این کشور اخیرا رتبه ثروتمندترین کشور جهان را به خود اختصاص داده است و پایتخت آن وین، بهترین شهر دنیا از نظر کیفیت زندگی رتبه بندی شده است.

سرمایه گذاری در اتریش

اتریش دارای یک بازار سرمایه اجتماعی پررونق همراه با سطح بالایی از زندگی است و سیستم‌های تحصیلی و زیرساخت‌های مراقبت‌های بهداشتی آن نیز در سراسر جهان مورد توجه قرار گرفته است. صنعت گردشگری تقریبا ۹ درصد از تولید ناخالص داخلی اتریش را با انرژی‌های آبی، بادی و خورشیدی که دیگر بخش‌های اصلی اقتصادی است، تشکیل می‌دهند.
علاوه بر مزایای مالی سرمایه‌گذاری در اتریش، این کشور اخیرا قوانین مهاجرت خود را تغییر داده است تا یک برنامه ویزای مهاجرتی بسیار جذاب ایجاد کند، تا شهروندان خارجی بیشتری را تشویق کند که منابع خود را به این کشور اختصاص دهند. این کشور در حال حاضر دارای برنامه شهروندی سریع (fast-track citizenship) است که در آن متقاضیان واجد شرایط می‌توانند یک گذرنامه اتریشی را به مدت کوتاهی به عنوان یک سال بدون نیاز به گرفتن اقامت اتریش به صورت دائم دریافت کنند.

دریافت شهروندی اتریش توسط سرمایه گذاری

به طور معمول، برای تبدیل شدن به شهروندی اتریش، یک مهاجر خارجی باید به طور مستمر در کشور برای مدت ده سال اقامت داشته باشد. با این وجود، سرمایه‌گذاران خارجی بر اساس مشارکت اقتصادی قابل توجه در کشور واجد شرایط درخواست شهروندی اتریش هستند، از این رو شرایط اقامت طولانی مدت را دور می‌زنند. (اتباع خارجی همچنین می‌توانند واجد شرایط روش شهروندی سریع باشند، اگر بتوانند مشارکتی در زمینه‌های ورزشی، علمی و فرهنگی برای کشور داشته باشند، اما اکثر سرمایه گذاران معمولا تحت شرایط اقتصادی واجد شرایط هستند).

اهداف سرمایه گذاری در اتریش

بخش مهمی از برنامه در نظر گرفتن این واقعیت است، که دولت اتریش سرمایه‌گذاری را بیشتر به عنوان اهدای کمک در نظر می‌گیرد. هنگامی که سرمایه‌گذار پول را اختصاص می‌دهد، دیگر قادر نخواهد بود سرمایه‌گذاری را هر زمان که بخواهد پس بگیرد (هر چند این سرمایه‌گذاری تحت قوانین اتریش محاسبه می‌شود). سرمایه‌گذاری واجد شرایط باید فعال باشد، مانند تشکیل یک شرکت بازرگانی جدید که به لحاظ جغرافیایی مقر اصلی در اتریش باشد، یا یک سرمایه‌گذاری مستقیم جهت کسب و کار در اتریش که شغل جدیدی ایجاد می‌کند و یا فروش محصول را افزایش می دهد.

شهروندی اتریش

درخواست اخذ تابعیت و شهروندی اتریش نسبتا ساده است، به ویژه در مقایسه با برنامه‌های مشابه در سایر کشورهای عضو شهروندی اتحادیه اروپا، زیرا اتریش برای قبول درخواست نامه متقاضی نیاز به یادگیری زبان آلمانی و یا قبولی در آزمون دولتی و تاریخ ندارد. در عوض، درخواست نیاز به ارائه فرم‌های تکمیل شده دارد که اطلاعات بیوگرافی مربوط به سرمایه‌گذار و خانواده را ارائه می‌دهد. همچنین توضیحی در مورد جایی که بودجه مالی سرمایه‌گذاری می‌شود و چگونه آن‌ها سهم قابل توجهی را برای کشور ایجاد می‌کنند. پردازش درخواست حدود ۱۲-۱۸ ماه طول می‌کشد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *